pátek 27. prosince 2013

Majical Cloudz | Impersonator (recenze)

Někdy se opravdu divím, jak je možné, že se o některé desce, která vyšla již v dubnu tohoto roku, dozvím až ze souhrnných žebříčků nejlepších alb tohoto roku světových hudebních webů a časopisů. To je i případ montrealské formace Majical Cloudz existující od roku 2011, za kterou autorsky stál Devon Welsh a později (2012) se k němu přidal Matthew Otto starající se především o živá vystoupení. Devon Welsh, mj. syn Kennetha Welshe představitele Windoma Earla z kultovního seriálu Twin Peaks, po debutu s názvem II z roku 2011 a kolaborací na jedné skladbě další montrealské party Grimes se poté spolu s Matthewem Otto vydal více do vod minimalistické elektroniky a dramatických zpovědí, které zhmotnili na druhém albu Impersonator.

Hudební minimalistický doprovod pro své písně tvoří často jen několik tónů sametově temných syntezátorů či se opakujících motivů kláves nebo smyčců, které jako jemná pavučina obepíná zpívané hluboce procítěné texty s nenápadnými mikrobeaty. Někdy beaty úplně chybí. Welshův bariton osciluje mezi sžíravou temnotou Nicka Cavea, smutným zoufalstvím Elliotta Smithe a křehkým romantismem Chrise Martina z Coldplay. A přesto paradoxně, především díky důrazu na výpověď ve svých textech, jsou písně Majical Cloudz velmi melodické a zapamatovatelné jako například skladba This Is Magic nebo Bugs Don't Buzz. Podmínkou je ale jen a pouze soustředěný poslech, neboť toto je deska, která se nehodí jako kulisa k jakékoliv činnosti. Neradno u ní žehlit či mít nádobí - hrozí popálení žehličkou či vytopení vodou, to když se zaposloucháte do nadmíru působivých textů. Odměnou vám je pak velmi silný emocionální zážitek, jako když balancujete na špičce jehly.



Samotnou ale neoddělitelnou kapitolou tvorby Devona Welshe jsou již zmíněné texty, v kterých velmi jednoduše a velmi zpříma pojmenovává své i vaše strachy a obavy. V Childhood's End nechá zemřít na ulici vašeho otce "Someone died | Gunshot, right outside | Your father, he is dead | I see him in my head | Childhood's End | Goodbye, my holy friend". Vystihne temné fantazie malého dítěte z nočních stínů v This Is Magic "I feel like a kid | I see some monster standing over my crib | And they fall in | Somebody knows who I am | Somebody sees me and wants to be my friend | And I know". V Bugs Don't Buzz vám bude tvrdit, že ty nejšťastnější písně končí vždy s úsměvem, jen ne ale tato, "The happiest songs all end with a smile. | This might end with a smile, no, my love." Z jeho textařského umění, jejíž inspirací hledal z velké části např. u již zmíněného  Elliota Smithe je patrná jednoduchost až heslovitost a neúprosná přímost se silou boxera, který vás umí zasáhnout na citlivé místo a dát vám snadno v prvním kole KO.

Zaujalo mě v jednom rozhovoru s Devonem Welshem, kde říkal, že na svých koncertech často vidí v předních řadách, jak lidé pláčí "Někdy se mi obtížně reaguje, ale nebojím se faktu, že lidé pláčí" a dále to rozvádí "Když hraješ na pódiu, tak chceš aby lidé něco cítili. Je zvláštní mít tu moc nad něčími emocemi, ale je to mnohem lepší než komunikovat s někým, komu stačí jen 'Jó, to je cool.'"

Přes veškerou zjevnou či skrytou temnotu v hudbě i textech prosvítájí na povrch světélka naděje. Jednotlivosti na vás působí stísněně, přesto jako celek je deska Impersonator velmi vzdušná a dává prostor posluchači pro své fantazie, běsi i neuskutečněné sny.










Linky > official web > facebook > twitter > soundcloud

středa 11. prosince 2013

The Field | Cupid's Head (recenze)

Za projektem The Field se skrývá švédský producent Axel Willner, který na hudební scénu vstoupil v roce 2007 s deskou From Here We Go Sublime. Ta se v té době stala relativně velkou událostí v kruzích zabívajícími se především repetetivní muzikou. Neboť styl The Field je primárně založen na repeticích hudebních motivů, loopů a samplů, které organicky do sebe zapadají, s časem se vyvýjejí a vrství, většinou jen s malou mírou gradace. Druhou podstatnou částí stylu The Field je ambientní poloha, která té minimalistické techno složce dodává někdy hřejivé jindy chladné tóny, ale především přináší pocit intimnější atmosféry.
The Field byl pro mě až do vydání letošní novinky v pořadí již čtvrté řadové desky Cupid's Head pole neorané. Deska vyšla již na konci září opět na labelu Kompakt. A tak jsem lehce znevýhodněn tím, že jsem první slyšel novinku Cupid's Head než jeho debut z roku 2007. Proč to ale zmiňuji. Zdá se mi a nejen mně, že Axel Willner se od té doby hudebně moc neposunul. Asi si řekl, že když to tak dobře fungovalo tenkrát, tak to tak bude sekat každé dva roky stejně jako poprvé. Předchozí desku Looping State of Mind vydal v roce 2011. Je pravda, že jeho formulka stále funguje, nicméně nějaký výraznější progres bych uvítal.
To vše ale nic nemění na tom, že Cupid's Head je veskrze ve svém žánru povedená deska. Začíná velmi slibně skladbou They Won't See Me, které na ploše devíti minut sice ke konci trochu dochází dech, nicméně první polovina je svěží a na rozjezd příjemně svižná. Druhý track od černého moře -Black See, s 12 minutama jasně nejdelší track na albu, především mile překvapí v druhé půlce výborným nečekaným a nekompromisním zvratem a následující temnější hypnotický taneční dojezd považuji za lepší než první část tracku.

Je zajímavé, že když jsem si tuto desku pustil po několika dnech, kdy jsem poslouchal něco jiného, tak mi chvíli trvalo, než jsem se do alba znovu dostal. Nejpozději v půlce nervózní Black Sea jsem se sladil s monotónním rytmickým prouděním. A to repetetivní muziku můžu. Líbí se mi, že si deska na nic nehraje a jede si svou cestou, která někoho může hodně bavit a jiného zas iritovat.
Pokud tedy překlenete tu zahřívací dobu potřebnou k propojení se stylem The Field, budete odměněni převážně rozvážnou poklidnou atmosférou na pozadí minimal ambient techna, které se dobře poslouchá nebo může posloužit i jako kusila k čemukoliv, co zrovna děláte. Pokud se více do hudby The Field ponoříte, tak určitě sami objevíte kouzlo asi nejlepšího tracku na desce No. No..., které sice připomíná ty nejlepší okamžiky z debutu, ale zaujme především svojí promyšlenou strukturou, kdy jdou dva rozdílné mikro beaty proti sobě, vzájemně se prolínají a zase se od sebe vzdalují a do toho v určitém intervalu zní sample vokálu s no,no,no... Alex Willner si s tímto motivem v několika variacích vystačí a pohrává si s nimi až do konce celých děvíti minut. Ty ale utečou jako voda, uvidíte. Následuje závěrečná skladba 20 Seconds Of Affection, která zaujme především drone zvukem, kterému se celé album Alex Willner vyhýbal a přitom, aspoň z mého pohledu je toto směr, který mu sluší a v budoucnu bych si přál, aby se touto cestou vydal. Zajímal by mě výsledek. Neboť 20 Seconds je velmi vydařený závěr. Za zmínku určitě stojí i neméně povedená titulní Cupid's Head, která má sice v názvu Amora (Cupid ~ Amor), ale moc světla ve skladbě potažmo i v celém albu nehledejte. Oproti předchozím nahrávkám je Cupid's Head temnější album, ikdyž zrovna samotná titulní skladba je z celé desky nejoptimističtější. Taneční beat, vokálový sample posazený vysoko, atmosféra jak za jasného sluníčka. No trochu přeháním :) To ale naštěstí, jak už jsem psal, neplatí pro zbytek desky. Ta svojí podstatou a především absencí téměř jakékoliv melodie podněcuje o to více představivost, která pokud se propojí s poslouchanou hudbou, jako první se mi vybaví nějaká dystopická vize ponurého města utápěného v mlze, zkrz které prosvítají neony. Temné postavy v mdlém pouličním osvětlení se šourají od nikud nikam a Vás z tohoto pohroužení vytrhne snad jen neparřičný zvuk z našeho reálného světa.



Ikdyž se to nezdá, a někdo by mohl Alexe Wilnera aka The Field, nařknout z jednoduchosti a přímočarosti, tak tento švéd to má v paži, ví co dělá a proč. Cupid's Head je deska bezpochyby dospělá, jedna z mnohých ke kterým se člověk, paradoxně přes svoji v prvním plánu monotónnost, musí proposlouchat. A pokud vám to zrovna nevoní, tak zkuste letošní opus od Fuck Buttons. Podobná liga, jen jiné pojetí. U mě sice vítězí nekompromisnější Fuck Buttons, ale i The Field se letos pěkně vytáhl.

Tracklist >
1 | They Won’t See Me | 9:01
2 | Black Sea | 11:37
3 | Cupid’s Head | 6:34
4 | A Guided Tour | 8:16
5 | No. No… | 9:02
6 | 20 Seconds Of Affection | 9:39

Linky > official web > facebook > myspace

pátek 15. listopadu 2013

Death Grips | Government Plates | nové album volně ke stažení! (recenze + download + full stream)

Kontroverzní zběsilci z Death Grips z Kalifornie jsou po roce zpátky s další nabušenou peckou pojmenovanou Government Places. Tentokrát ji nabízejí celou volně ke stažení. Agresivní a nasranej rap Stefana "MC Ride" Burnetta kape na podlahu, takže vypulírované koberečky honem rychle stranou. Zach Hill a Andy Morinem předvádí opět své zvukové opulentní orgie a drone pasáže v kombinaci s nervními beaty, z kterých by si Milka Cyrus ukousla jazyk. A tak to mají naši mazlíčkové rádi, že :)

Po tak kulervoucích deskách jako mixtape ExMilitary či loňské The Money Store rozhodně nepřichází ke zklidnění, no dobře jen k velmi mírnému. Trochu se učesaly beaty a občas přidaly hutné vybassované spodky (úvodní You Might Think He Loves You For Your Money But I Know What He Really Loves You For It’s Your Brand New Leopard Skin Pillbox Hat - název je odvozen z Dylanovi skladby Leopard-Skin Pill-Box Hat), jindy předvedou překotný začátek ve stylu nějakého club house remixu (Big House), a nebo skvělý track Birds, jeden z nejlepších na desce a paradoxně nejméně podobný všemu, co do teď Death Grips natočili. Je relativně klidný, což někteří fanoušci na webu nesou nelibě, neb to už podle nich nejsou ti praví naštvaní Death Grips. Přesto delikátní kytarové intermezzo je jeden z nejlepších momentů. Zbytek skladby ale už je opět správně nervní a před dalším intermezzem se ozve jen lakonické "Fuck You". Jinak je vše téměř při starém. Deska Government Places je tak trochu konglomerát předchozí tvorby, přesto nenudí a graduje závěrečnou nejdelší skladbou (přes šest minut, jinak většina má pod tři minuty) Whatever I want (Fuck who's watching), která v sobě spojuje vše z celého alba, tedy jak výbušnou energii a překotné rytmy, elektronické synťákové peklo, tak i vyklidněné drone plochy, spolu s výkřiky MC Ridea. Svojí energií a nasraností vás album dokáže znovu nabít pozitivní/negativní (nehodící škrtněte) energií a pořádně vás vyburcovat. Jen bych tuhle desku určitě neposlouchal v autě, protože bych se obával o životy chodců a zvířátek volně pobíhajících přes silnici. Carmagedon v praxi. Ale zpět na zem. Při pozorném poslechu, který je nutný, neboť jiná činnost se u toho dělat nedá, budete zařezáni do místa kde sedíte, či vás to rozpohybuje do epileptického tance ala Thom Yorke. Případně pokud jste nebyli připraveni na všechno, tak ustrnete v tupém výrazu WTF.

Na závěr se přiznám, že předchozí desku The Money Store před rokem jsem s klidem ignoroval jako ten rap shit, co se nedá poslouchat. Ale to jsem se šeredně mýlil. Jde o hodně návykovou záležitost, přestože vaše racio bude možná ze začátku protestovat. Šlápněte mu proto pořádně na krk a jděte do toho. Jo a nezapomeňte dát volume doprava!

PS: Nejen, že je celé album ke stažení zde nebo zde, ale kapela ke každé skladbě natočila i kupu vizuálů. Ty najdete tady. Stream celého alba, které naleznete níže, nevím, zda je stále k dispozici, protože při uveřejnění tohoto článku byl problém s připojením na stream.




Death Grips – “You Might Think He Loves You…”
get so fuckin dark in here
come come fuck apart in here
i die in the process
you die in the process
kettle drum roll hard shit
fuck i said fucker dont start shit
come come fuck apart in here
i hover above you
life pulled out your mouth
i become you
opening of the mouth
unlawful possession
jellyfish in cold sweat deep end
hollow shell twitch disconnection
pupils swell
my entrance
hijacked no questions asked
stretch you on like latex mask
my sigils your epitaph
come come fuck apart in here i die
im not you
fear
you wear it well
mademoiselle
heres to your destiny
hysterics scream help
dont worry in a few youll all be somewhere else
prepare yourselves
freelance motherfucker
get so fuckin dark in here
come come fuck apart in here
i die in the process
you die in the process
kettle drum roll hard shit
fuck i said fucker dont start shit
emerald tablet apartment toxic
come come fuck apart in here




Government Plates tracklist:
01 | You might think he loves you for your money but I know what he really loves you for it’s your brand new leopard skin pillbox hat
02 | Anne Bonny
03 | Two Heavens
04 | This is Violence Now (Dont get me wrong)
05 | Birds
06 | Feels like a wheel
07 | Im Overflow
08 | Big House
09 | Government Plates
10 | Bootleg (Dont need your help)
11 | Whatever I want (Fuck who’s watching)

středa 13. listopadu 2013

M83 | Ali & Matthias | nová skladba ze soundtracku k filmu ‘You And The Night’

Anthony Gonzalez aka M83 představil novou skladbu Ali & Matthias ze soundtracku z připravovaného celovečerního filmu jeho bratra Yanna Gonzaleze You And The Night (Les Rencontres d'après minuit), kterou vzdává hold francouzským soundtrackům ze 70. let. Yann natočil pro svého slavnějšího bratra i videoklip ke skladbě Midnight City. Musím říci, že skladba Ali & Matthias je oproti poslednímu albu M83 Hurry Up, We're Dreaming velmi poklidná, jako by se nořila z mlžného oparu pokrytého měsíčním světlem. Snová, éterická a vlastně i romantická nálada z toho jen sálá. Jak k tomu Anthony dodává: Celé score k filmu bude pro "milence a duchy (lovers and ghosts)". Takže po letošním soundtracku k sci-fi Oblivion si Anthony Gonzalez zopakuje skládání hudby k dalšímu filmu. Jen epický soundtrack vystřídá subtilnější. Proč ne. Hudba M83 byla vždy hodně blízko k filmové, takže toto současné směřování M83 asi nikoho nepřekvapilo. Jinak každý fanda už se těší nejen na celý soundtrack k You And The Night, ale i na další řadovku M83. Na tu si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat. A obávám se, že příští rok to nebude. Kéž bych se mýlil :)



Linky >  official web > facebook > twitter > myspace

úterý 12. listopadu 2013

Jimi Hendrix | Hear My Train A Comin' | Výborný dvouhodinový dokument volně ke shlédnutí! (full film)

Máte čas dvě hodiny? Jste fanouškem Jimi Hendrixe? Pokud aspoň na jednu otázku odpovíte kladně, tak určitě nebudete litovat, pokud se ponoříte do tohoto výborného dokumentu z řady American Masters, který měl premiéru 5. listopadu na americké PBS (Public Broadcasting Service).

Jimi Hendrix je legenda rockové hudby a jedna z nejvýznamnějších postav světové moderní hudby 20. století vůbec, který redefinoval hru na elektrickou kytaru způsobem do té doby nepředstavitelným. Oslňoval svoji brilantní technikou, přestože byl samouk a místo not používal barvy a jako levák svou kytaru Fender Stratocaster držel obráceně na druhou stranu. Jako první začal používat zpětnou vazbu pro dosažení potřebných psychedelických efektů, kterým říkal "vesmír". Ty spojoval se "zemí" tedy s bluseovými, jazzovými a funky rytmy. Na konci šedesátých letech se stal podobnou ikonou květinových dětí jako např. Jim Morrison. Vrcholem kariéry se stalo jeho nezapomenutelné vystoupení ve Woodstocku v roce 1969, kde celý dvoudenní festival zakončoval. Rok na to ve svých 27 letech zemřel pravděpodobně na předávkování léky. Ihned se ale objevily teorie, že byl zavražděn. To ale dnes myslím není tak podstatné, protože jeho hudba a jeho odkaz je již nesmazatelně vrytý do moderní hudby, jakou ji známe dnes.

Dokument mapuje život Jimiho Hendrixe jeho vlastními slovy v mnoha interview či slovy jeho rodiny. Dále pak představuje rozhovory s přáteli a muzikanty jako byl Paul McCartney a taktéž členy kapely The Jimi Hendrix Experience Noel Redding, Mitch Mitchell, Billy Cox a mnoho dalších. Dokument divákům předkádá dosud nezveřejněné záznamy např. z května 1968 z Miami Pop Festivalu či dosud neuveřejněná interview, kresby a dopisy.

Jen poznamenám, že dokument je pochopitelně v angličtině bez českých titulků. Naštěstí pro ty, kteří angličtinu neovládají úplně dobře jsou tu aspoň zapínatelné anglické titulky.



neděle 10. listopadu 2013

Massive Attack | Mezzanine opět na vinylu poprvé po 15 letech!

Massive Attack po dlouhých patnácti letech znovu vydají svojí legendární přelomovou desku Mezzanine z roku 1998 na vinylu! Ptáte se kdy? Datum je stanoveno na 11. listopadu, tedy na zítřek! Tak sledujte eshopy a s nákupem pak neváhejte ;)

Pro osvěžení přidávám notoricky známý tracklist, kde najdete takové vybroušené pecky jako Angel, Tear Drop či Inertia Creeps. Níže najdete i videoklipy k těmto třem singlům. Nicméně jak už to s alby, které všude na světě označují jako "masterpiece", bývá, tak zde nenajdete jedinou zbytečnou skladbu. Hudební dokonalost v 11 skladbách.

01 | Angel
02 | Rising Son
03 | Tear Drop
04 | Inertia Creeps
05 | Exchange
06 | Dissolved Girl
07 | Man Next Door
08 | Black Milk
09 | Mezzanine
10 | Group Four
11 | (Exchange)







Linky > official web > facebook > twitter > myspace

čtvrtek 7. listopadu 2013

The National | nová skladba Lean ze soundtracku Hunger Games: Catching Fire


The National po letošní výborné desce Trouble Will Find Me přichází s novou skladbou Lean pro hvězdami nabitý soundtrack pokračování filmového hitu Hunger Games s podtitulem Catching Fire. Skladba Lean se nese v tipickém duchu The National, vše je jak jsme u nich zvyklý a tak je to dobře, protože to stále funguje. The National prostě umí napsat výbornou písničku. Na samotný soundtrack přispěli taková jména jako Patti Smith, Christina Aguilera, Anthony & The Johnsons, Coldplay či objev posledního půl roku Lorde. Celý seznam najdete níže. O kvalitách filmu si nedělám iluze, i když kvůli Jennifer Lawrence se na to bude určitě dobře koukat, a díky soundtracku i pěkně poslouchat :)

01 | Coldplay | Atlas
02 | Of Monsters and Men | Silhouettes

03 | Sia (ft. The Weeknd & Diplo) | Elastic Heart

04 | The National | Lean

05 | Christina Aguilera | We Remain

06 | The Weeknd | Devil May Cry

07 | Imagine Dragons | Who We Are

08 | Lorde | Everybody Wants to Rule the World 

09 | The Lumineers | Gale Song

10 | Ellie Goulding | Mirror

11 | Patti Smith | Capital Letter

12 | Santigold | Shooting Arrows at the Sky

13 | Mikky Ekko | Place for Us

14 | Phantogram | Lights

15 | Antony & the Johnsons | Angel on Fire




65daysofstatic | Wild Light (recenze + video)

65daysofstatic byli jsou a budou vizionáři. Vždy byli o krok napřed a vlastně i trochu mimo hlavní proud vlny post-rocku na začátku milénia. Ať už se jedná o jejich výbušné math-rockové počátky v prvních dvou albech The Fall of Math a One Time for All Time, či propracované spojení s elektronikou na předchozím albu We Were Exploding Anyway a Heavy Sky EP. V případě posledně zmiňovaného alba se jednalo o propadnutí kouzlu elektroniky. Přesto jí dokázali zkrotit, aby sloužila post-rockovému základu každé jedné skladby na albu, i když se to na první poslech nezdálo.

V polovině září přišli se svou novinkou Wild Light. Myslím si, že nejednoho posluchače opět překvapili, jakou cestou se vydali na této vynikající desce. Poučili se z předchozího alba, kde elektroniky bylo někdy až moc. To při poslechu nevadilo, naopak, ale celkem jim to pak bránilo na koncertech věrně tyto skladby zahrát, jak se později vyjádřili. Proto na Wild Light trochu ubrali z plynu a naopak přimíchali jednu velmi podstatnou esenci, tolik ceněnou v post-rocku ale nejen tam, a tou je atmosféra. Tu předchozí desky 65dos celkem postrádali. Elektroniku ponechali, ale pracují s ní výrazně rafinovaněji a úsporněji. Občas s ní ale udeří rovnou na solar. Mám teď na mysli jejich hutné zvukově prostorné bassové elektronické výbuchy a plochy např. v Prisms či Unmake The Wild Light nebo závěrečné Safe Passage.

Začátek s Heat Death Infinity Splitter (už ten název! :)) začíná proklamací “No one knows what is happening. There is a lot of danger out there, ok?” (Nikdo neví, co se děje. Tam venku je hodně nebezpečí, jasný?), což nás má připravit na to co přijde. Pomalu budovaný útok na posluchačovu integritu a ušní bubínky zkrze vrstvení hutných syntezátorů, pomalého beatu a zvukových stěn kytar, s gradací rozpadajícího se bloku ledu, který právě narazil na zem. Naprostá paráda a atmosféra jak z apokalyptického filmu. V následující skladbě Prisms si budete připadat jako světlo, které právě proletělo hranolem (anglicky "prism"), tedy rozebráni na celé barevné spektrum. Skladba končí podkresem poklidného piana a najednou je klid. Ten pokračuje i v dalším tracku The Undertow, neboť začíná ambientními plochami, které po nějaké době utne příval bubnů, aby se ve střední pasáži znovu objevilo melancholické piano, které ale nepostrádá napětí, a vy jen čekáte, kdy to zas vypukne. To je velmi silný moment s monumentální gradací, která exploduje v erupci zvuků a jemných beatů. Blackspots už je připomínka předchozího alba. S ničím se od začátku nemaže a pádí rychlostí světla s beaty a kytarami v zádech až do finále. Maximální sedm a půl minutový taneční virvál :) Tedy poslední minuta to už je jen takový ruchový chill out.
Celková práce s tempem a náladou skladeb je na celé ploše alba velmi propracovaná. Atmosférické pasáže tak dávají vyniknout rytmických a výbušným celkům. To je asi největší posun a přínos nového alba oproti předchozímu. Velkým zklidňujícím prvkem a nositelem melodií je převážně poklidné piano, což jen umocňuje dojem a emoce z poslechu. Krásným příkladem je skladba Taipei. Nejsilnější skladba celého alba Unmake The Wild Light se skrývá na předposledním místě. Dalo by se říci, že jde o nejvíc post-rockovou skladba s klasickým post-rockovým climaxem, která ale zní, jako by si zahráli Explosions In The Sky s Fuck Buttons.

Čtveřice z anglického Sheffieldu deskou Wild Light opět nezůstali na místě a posunuli se ve svém vývoji dál. Jejich pojetí post-rocku je na hudební scéně unikátní. Předvádí, že post-rock může znít i po těch dlouhých letech stále svěže a zábavně, že se nejedná o intelektuální nudu, ale naopak o žánr, který stále žije a mnoho lidí baví. Pátým řadovým albem Wild Light 65daysofstatic zatím dosáhli svého vrcholu, což říkám s plným vědomím, neboť se jedná o promyšlenou, sebevědomou desku, které nechybí atmosféra starých post-rockových počinů, ani silné momenty a velké emoce podpořené chytrou elektronikou.





Linky > official web > facebook > twitter > soundcloud

středa 6. listopadu 2013

Juana Molina | vydala výborné album Wed21 | koncert již 9.11. v Jazz Docku!

Juana Molina, významná představitelka světové alternativní scény, přiveze 9. listopadu do pražského Jazz Docku svůj svébytný alt-folk.  Koncert proběhne v rámci série Femme Fatale věnovaná výrazným ženským umělkyním současné alternativní hudby. Juana Molina pochází z argentinského Buenos Aires, tak by si někdo mohl mylně myslet, že se bude jednat o tango či jiné latino rytmy, ale s tím její hudba má pramálo společného. Její pojetí hudby je podobný jako u Björk či Lisy Germano, tedy snaží se zkoumat průsečíky mezi žánry a experimentovat s nimi, aniž by rezignovala na melodičnost celku. Pokud si pustíte její poslední desku z letošního října Wed21, tak uslyšíte silné v základu folkové písničky obalené netuctovými beaty a zvukově extravagantní elektronikou. K tomu si připočtěte její éterický hlas a vyjde vám opravdu výborná deska. Moc se mi líbí práce s rytmem, kde je poznat, že latinsko-americký základ tam prostě je. Za všechny např. Eras nebo Bicho Auto.

Samotný koncert začíná v Jazz Docku ve 22h, tak ti z vás, které oslovila její hudba, tak určitě doražte. Nepochybuji, že se bude jadnat o mimořádný zážitek.



Živé provedení skladby Un Día (ve španělštině "Jeden den") ze stejnojmenné desky z roku 2008, předchůdce alba Wed21:



Wed21 tracklist >
01 | Eras
02 | Wed 21
03 | Ferocísimo
04 | Lo Decidi Yo
05 | Sin Guía, No
06 | Ay, No se Ofendan
07 | Bicho Auto
08 | El Oso de la Guarda
09 | Las Edades
10 | La Rata
11 | Final Feliz

Linky > official web > facebook > myspace

pondělí 4. listopadu 2013

Yo La Tengo již tuto středu 6.11. v Paláci Akropolis! (official videos)

Yo La Tengo (v překladu "Mám to") původem z Hobokenu v New Jersey mají za sebou úspěšnou třicetiletou kariéru, během které se stali miláčku indie scény a taktéž kultovní kapelou. Jejich pohodová hudba musí rezonovat snad v každém srdci milovníka dobré hudby. Kromě otisků indie-rocku v jejich tvorbě uslyšíte i vlivy Velvet Undergroud, které mimochodem představovali ve filmu  I Shot Andy Warhol, či stopy dream-popu a shoegaze. Trio tvoří Ira Kaplan (kytary, klavír, zpěv), Georgia Hubley (bubny, klavír, zpěv) a James McNew (baskytara, zpěv). Yo La Tengo v Paláci Akropolis podle oficiálních informací si pro nás chystají dvouhodinový koncert, takže začátek vypukne již v 19h. tedy doporučuji přijít včas :) Přehrají určitě jejich zatím poslední již třináctou studiovou desku Fade z letošního ledna, která se nesmírně povedla a mnozí kritici ji řadí mezi jednu z nejlepších v jejich kariéře. Určitě se ale dočkáme i bohatého výběru z předchozí tvorby.







Linky > official web > facebook > twitter > myspace

čtvrtek 31. října 2013

Mogwai | Remurdered a nové album Rave Tapes již v lednu!

Skotští Mogwai ve vodách post-rocku stále patří za veličiny žánru už od poloviny devadesátých let, kdy vydali svůj debut Mogwai Young Team. Od té doby kromě výborných a slavných řadových alb stačili vydat např. i povedený soundtrack k filmu Darrena Aronovskyho The Fountain (2006) ve spolupráci s jeho dvorním skladatelem Clintem Mansellem, který je mimochodem dokonalý. Zatím poslední studiový zářez je album Hardcore Will Never Die, But You Will z roku 2011, které neznamenalo žádný přelom v jejich kariéře, nicméně celé album se neslo v duchu podmaňování si elektroniky, která v jejich podání je zcela přesvědčivě a přirozeně včleněna do jejich famózních melodických instrumentálních kompozic. Čest vyjímkám s vokálním doprovodem jako minimalismem ovlivněná Mexican Grand Prix. Až letos na jaře dali Mogwai o sobě vědět opět s prací na soundtracku. Tentokrát se jednalo o úspěšný francouzký mysteriózní seriál Les Revenants, který je považován za francouzkou obdobu legendárního seriálu Davida Lynche Twin Peaks.
Teď máme konec října a Mogwai vypustili do světa nový track s tajemným názvem Remurdered. Ten je příznačný, neboť jejich novinka zní jako když byste si zapli film Halloween ve verzi 2013. Slušná tísnivá atmosféra podpořená výbornými mohutnými syntezátory. John Carpenter by měl radost. Příklon k elektronice je více než patrný, přesto jejich rukopis je tu stále poznat. Jen skladbě více dominují zpočátku elektronické prvky a především již zmíněný tepající syntezátor evokující 8bitové časy. Zní to neskutečně dobře, skladba má spád a gradaci a tak se strašně těším, co předvedou na chystané novince Rave Tapes, která vyjde 21. ledna 2014 pod hlavičkou Sub Popu.



RAVE TAPES tracklist:
01 | Heard About You Last Night
02 | Simon Ferocious
03 | Remurdered
04 | Hexon Bogon
05 | Repelish
06 | Master Card
07 | Deesh
08 | Blues Hour
09 | No Medecine For Regret
10 | The Lord Is Out Of Control

Linky > official web > facebook > twitter > myspace

pátek 25. října 2013

Arcade Fire | Reflektor (Full Album Teaser) | A je to tu, celé album k poslechu!!!

ALBUM ROKU?

...

ANO!

REFLEKTOR je ALBUM ROKU 2013! ;)



Reflektor playlist >
0:00:00 Reflektor
0:07:34 We Exist
0:13:17 Flashbulb Eyes
0:16:00 Here Comes the Night Time 
0:22:30 Normal Person
0:26:53 You Already Know
0:30:51 Joan of Arc
0:46:22 Here Comes the Night Time II
0:49:07 Awful Sound (Oh Eurydice)
0:55:23 It's Never Over (Hey Orpheus)
1:02:02 Porno
1:08:05 Afterlife
1:14:02 Supersymmetry

Linky > official web > facebook > twitter > myspace

Arcade Fire | Afterlife (lyric video)

Vím, že se budu opakovat, ale jako srdcovej fanoušek montrealské bandy Arcade Fire musím říct, že čekání na nové album je k nevydržení :) Už zbývá jen necelé 3 dny než 28. října album Reflektor vyjde. Do té doby si můžeme stále dokola přehrávat empétrojku s dokonalým singlem Reflektor s hostujícím Davidem Bowiem či se dívat na jeho klip od Antona Corbijna. No a teď máme možnost se opájet další skladbou. Jmenuje se Afterlife a Arcade Fire k ní před pár dny vypustili jen lyric video, tedy video obsahující i text v obraze. A opět je to trefa do černého. Jak hudebně, krásně roztančené ale přesto arcadefireovské, tak po stránce textu, který pěkně koresponduje s videoklipem, který vypráví řecký mytologický příběh o Orfeovi a Eurydice, kde Orfeus musí zachránit z Hádova podsvětí svou milovanou zemřelou Euridiku. Protože to ale není původní video, ale jen lyric video, tak obraz je sestříhám z filmu z roku 1959 Black Orpheus (Černý Orfeus), který je zasazen do Ria de Janeira padesátých let. Původně jsem myslel, že se jedná o Haity, které by bylo pro Arcade Fire příznačné, navíc také proto, že celá deska čerpala jako jednu z inspirací v haitské rara hudbě.
Takže nastavte si na přehrávači replay, zmáčkněte play a už jen poslouchejte, vychutnávejte...



Afterlife, oh my God, what an awful word
After all the breath and the dirt and the fires are burnt
And after all this time, and after all the ambulances go
And after all the hangers-on are done hanging on to the dead lights
Of the afterglow

I've gotta know

[Chorus]
Can we work it out?
We scream and shout 'till we work it out
Can we just work it out?
Scream and shout 'till we work it out?
'Till we work it out, 'till we work it out
'Till we work it out, 'till we work it out

Afterlife, I think I saw what happens next
It was just a glimpse of you, like looking through a window
Or a shallow sea
Could you see me?
And after all this time
It's like nothing else we used to know
After all the hangers-on are done hanging on to the dead lights
Of the afterglow

I've gotta know

[Chorus]
Can we work it out?
Let's scream and shout 'till we work it out
Can we just work it out?
Scream and shout 'till we work it out?

But you say
Oh
When love is gone
Where does it go?
And you say
Oh
When love is gone
Where does it go?
And where do we go?
Where do we go?
Where do we go?
Where do we go?

And after this
Can it last another night?
After all the bad advice
Had nothing at all to do with life

I've gotta know

[Chorus]
Can we work it out?
Scream and shout 'till we work it out?
Can we just work it out?
Scream and shout 'till we work it out?

But you say
Oh
When love is gone
Where does it go?
And you say
Oh
When love is gone
Where does it go?
Oh
When love is gone
Where did it go?
And where do we go?

It's just an afterlife
It's just an afterlife
It's just an afterlife with you
It's just an afterlife

Linky > official web > facebook > twitter > myspace

pátek 18. října 2013

Esmerine | Dalmak (recenze)

Dalmak znamená v turečtině "ponořit se" a přesně to od nás stejnojmenná deska kanadské kapely Esmerine očekává. Ponořit se, skočit po hlavě do hudby, která je ovlivněna vlivy Istanbulu, kde členové kapely Bruce Cawdron (Godpseed You! Black Emperor) a cellistka Rebecca Foon (Thee Silver Mt. Zion, Saltland) strávili v roce 2012 nějaký čas a kde i desku nahrávali spolu se čtyřmi místními hudebníky.

Přesto je nahrávka hudebně rozkročena mezi Montrealem a Istanbulem, což je jedině dobře. Nejedná se o klasickou world music, i když pro někoho kdo na molové tóny arabských motivů není vůbec zvyklý, tak znít asi bude. Ponořit se, neznamená nic jiného než mít otevřenou mysl prostou veškerých předsudků a nechávat se unášet na poklidných vlnách exotických nástrojů, které ani nevím jak všechny vypadají. Například nástroje bendir, darbuka, erbane, barama, saz a meh jsou mistrně zakomponovány mezi pro nás tradičnější nástroje jako banjo, elektrická kytara a samozřejmě emotivní cello Rebeccy Foon do často poklidných melodií a nebo jen meditativních až snových ploch (Hayale Dalmak nebo překrásná závěrečná Yavri Yavri), které jako jiskřivý potok zurčí skrze vaši mysl a uši po nekonečné pokojné krajině.

Pokud byste po mně chtěli desku Dalmak zaškatulkovat do určitého stylu, tak nemůžu sloužit. Je totiž docela těžké nějak konkrétně uchopit nahrávku po stránce stylové, neboť základem je určitě instrumentální rock, z kterého Bruce Cawdron i Rebecca Foon díky svým mateřským kapelám vychází, ten je ale podřízen právě tureckými motivy a vlivy, a díky tomu nečekejte nějaké větší podobnosti a propojení s těmito na poli post-rocku slavnými kapelami. Ono ale asi stejně není podstatné každou hudbu stylově někam zařadit. Často je to pak jen matoucí, protože každý posluchač jednotlivé žánry může vnímat různě. Díky delikátnosti, neuchopitelnosti a přesto nesmírné přístupnosti a vstřícnosti směrem k posluchači se jedná o desku veskrze příjemnou. Bruce Cawdron je odpovědný především za dokonalé perkusivní celky, které kombinují západní i východní pojetí. Nejvíce je to vidět resp. slyšet v asi nejživější skladbě Lost River Blues II či v následující Barn Board Fire. Výborná je také "konverzace" mezi "západními" a "východními" perkusemi/bubny ve střední části téměř sedmiminutové skladbě Translator's Clos II. Rebecca Foon je zas zodpovědná především za emocemi nabitým zvukem cella.

Z vývoje kapely Esmerine mám radost, protože aspoň z mého pohledu se stále zlepšují. Každou deskou se posunují o stupínek výš. Rozhodně Dalmak toho času považuji za nejlepší desku od jejich založení před deseti lety v roce 2003. Od svého předchůdce La Lechuza z roku 2011 se posunuly o významný krok, kdy svou hudbu obohatili právě o etnický prvek, který se stal plnohodnotnou součástí. Líbí se mi, že poslední dvě desky vydané u známého labelu Constellation Records mají vžy nějaký sjednocující prvek. V případě Dalmaku je to spojnice mezi městy Montreal - Istanbul. U La Lechuza je to prvek mystična, na kterou odkazuje právě název desky, který znamená pojmenování legendární bytosti známé především v Mexiku a Texasu. La Lechuza (v překladu "sova") je čarodějná bytost, která má tělo ptáka-sovy a hlavu ženy. Podle legendy ta žena upsala duši ďáblovi za získání nadpřirozených schopností. Lidem se zjevovala převážně během bouří. Dalo by se z toho usuzovat, že se bude jednat o divokou hudbu, ale opak je pravdou. Celé album má tajemnou poklidnou atmosféru, ale nepřebírá oproti svému nástupci folklórní prvky ani místní nástroje. I tak jde o vysoce kvalitní album a vřele jej doporučuji k poslechu. To bych ale mohl říci i o prvních dvou albech, debutu If Only a Sweet Surrender to the Nights to Come Be True (2003) a druhému albu Aurora (2005), které měli přeci jen blíž k předchozí dekádě post-rocku kapely GY!BE.

Nezbývá mi než na závěr konstatovat, že jsem už dlouho neslyšel tak delikátní nahrávku s arabskými motivy a nástroji, která přesto stojí nohama v západní hudbě, a mohu jí s klidným svědomím doporučit všem k neuspěchanému a pozornému poslechu. Poslouchat Dalmak je jako byste vyrazili na cestu uličkami Istanbulu a přesto se cítili jako doma. Přeji šťastnou cestu.



Linky > official web > facebook > myspace > soundcloud

středa 2. října 2013

Lily & Madeleine | The Weight of the Globe EP (recenze + full stream)

Folk popové sesterské duo Lily & Madeleine z Indianapolis tvoří dvě teenagerky Lily a Madeleine Jurkiewicz, které svůj nesporný talent projevily z kraje tohoto roku na vydaném EP The Weight of the Globe.
Aby bylo jasno, Madeleine je osmnáct a její sestře pouhých šestnáct let, nicméně i přes to mají dospělý projev a co víc, jejich hlasy jednotlivě jsou překrásné, jemné, lehké jak pírko, ale ještě úžasnější je jejich společná harmonie, kterou v dvouhlasu vytváří. Neskutečně příjemné, a jak někdo na netu poznamenal, i kdyby zpívaly o těch neodpornějších věcech, tak v uších posluchače by to znělo jako mana nebeská. Krásné čisté hlasy by ale nestačily, kdyby děvčata nepřenesly do svého zpěvu i pokoru, smutek a trápení, které to celé posouvá do vážnější a zadumanější roviny, tak typické pro jejich věk. S tím se nese i obsah, který je vyspělejší než byste do nich, opět podle věku, mohli předpokládat. Naštěstí to nejsou nějaké MTV hvězdičky, co zpívají jen a pouze o klukách a holkách co spolu chodí a jaké mají při tom trable. Stačí se zaposlouchat např. do textů Back to the River "If only my heart could speak into this river / And you'd drink me up / I could be free of all these lonesome shivers / I could give myself up" či Tired "I'm so tired / The city seems much taller / Maybe I'm just smaller / Crushed by the weight of the globe / Is it worth it / I hope so" a hned víte, že tyhle holky mají něco v sobě, co jiní nikdy nemusí najít, a to talent vyjádřit pocity v krásné lyrické formě.



If only my feet could fall as fast as a heart does 
I would be so long gone 
But I'm stuck, stuck under your thumb 
I can't get up 
I can't get up, up I can't get up 
If only my eyes could see as high as a mountain 
Or wherever your heart's gone 
But I have fallen on the bank of this river 
I can't get up 
I can't get up, up I can't get up 
If only my heart could speak into this river 
And you'd drink me up 
I could be free of all these lonesome shivers 
I could give myself up (give myself up) 
We all go back to the river 
We will all come undone 
And there you will be, my love, with the faintest touch 
And I will give myself up 
Give myself up, up 
I will give myself up

Když jsem je prvně slyšel, a vlastně ještě dřív, když jsem si o nich jen četl někde na netu, tak je všude přirovnávali k taktéž sesterské dvojici First Aid Kit (neboli Johanna a Klara Söderberg ze Švédska, které též debutovali ve stejném věku s Drunken Trees EP v roce 2008), no a při poslechu vás to opravdu napadne. Nicméně oproti FAK mají Lily & Madeleine přeci jen něžnější éteričtější hlasy a i hudba je více jemnější, pokud se to dá vůbec takto porovnat. Kromě akustických kytar uslyšíte piano, ukulele, tenor a alt saxofon nebo i cello a trubku. To vše v příjemném balení melodického, trochu posmutnělého folk popu. Pro ty kterým by to nestačilo, tak koncem tohoto měsíce 29. října vydají děvčata své debutové album pojmenované jednoduše Lily & Madeleine na astmatické kočičce Sufjana Stevense aka Asthmatic Kitty Records :), tak se docela těším kam se posunou. Jako ochutnávku uveřejnily jednu píseň z debutu a to konkrétně Devil We Know, která nabízí propracovanější a bohatší aranže, takže to můžeme brát jako slibný příslib, co přinese jejich první řadová deska.



Neodpustím si přidat ještě krásnou In the Middle v live verzi.



A tady si můžete díky jejich bandcamp webu poslechnout stream celého The Weight of the Globe EP.



A pokud byste toho neměli ještě dost, tak si můžete poslechnout bonus ve formě akustických verzí skladeb z předchozího EP na White Arc Session Acoustic EP 1:



Linkyofficial web > facebook > twitter > youtube

65daysofstatic | Wild Light (full stream)

Pro ty, kteří ještě neměli tu čest slyšet nové album 65daysofstatic Wild Light, tu máme stream celého alba. Skalní fandové myslím o výborném výsledku ani nepochybovali, no a ti ostatní si mají možnost před koupí celé album hezky v klidu poslechnout. A že je co poslouchat. Více v recenzi.



Linky > official web > facebook > twitter > soundcloud

pondělí 30. září 2013

65daysofstatic | Blackspots soundcheck

Než naposlouchám a poté sem nahodím nové album 65daysofstatic Wild Light, tak sem musím dát takovou roztomilost, kterou před chvílí dali sami 65dos na svůj facebook ;) Věřím, že potěší a zároveň naladí na novinkové album. Fakt stojí za to. A pro nedočkavce můžu jen říci, že nezklamali a s Wild Light opět překvapují.
Kdyby vám to náhodou na blogu nešlo, tak jděte sem https://vine.co/v/h6tYYhX9a1w



Linky > official web > facebook > twitter > soundcloud

úterý 24. září 2013

Fiona Apple | Hot Knife (official video) | dir. Paul Thomas Anderson

Fiona Apple vydala minulý rok výborné album The Idler Wheel... (celým názvem ale "The Idler Wheel Is Wiser Than the Driver of the Screw and Whipping Cords Will Serve You More Than Ropes Will Ever Do" :)), ze kterého známe jen nevšední "podmořský" videoklip k výtečné úvodní skladbě Every Single Night. Tam se Fiona předvedla s kreací chobotnice na hlavě s chapadlama místo vlasů.

Letos v létě se navrátila ke spolupráci se svým bývalým partnerem a světově uznávaným filmovým režisérem Paulem Thomasem Andersonem (Magnolia, Až na krev) a natočili spolu klip k pro změnu dokonalému závěru alba k poslední skladbě Hot Knife. V devadesátých letech a na přelomu tisíciletí spolu natočili klipy ke skladbám jako “AcrossThe Universe” cover, “Fast As You Can,” “Limp,” či dechberoucí “Paper Bag.” Po rozchodu a dlouhých 13 letech letos přišli společně s klipem k Hot Knife. Pro P.T. Andersona to bylo 11 let, kdy se vrátil k natáčení videoklipu. Výsledek je jednoduše působivý. Anderson pracuje pouze s čb obrazem kontra barva a s rozdělením obrazu na části. Dynamiku a energii dodává sama Fiona Apple svým nasazením a prožitkem při zpěvu. Ten tvoří hlavní část skladby, neboť kromě něho a mnohohlasu vytvořeném spolu se svojí sestrou Maude Maggart, ve skladbě uslyšíte z hudebních nástrojů jen rytmus tympánu, na který sama Fiona Apple i hraje resp. bubnuje. A P.T. Anderson ví, jak má Fionu Apple zabírat, nasvítit, aby výsledek byl ještě působivější. Holt v jednoduchosti je síla a také krása. Posuďte sami.



středa 11. září 2013

Arcade Fire | Reflektor (official video) dir. Anton Corbijn & hravý interaktivní videoklip

Bouchněte šampaňské neboť indie-rockový miláčkové z Montrealu Arcade Fire jsou zpět a v plné formě! Připravili si pro nás dvě opravdové lahůdky (a jednu třešničku na dortu :)) k včera zveřejněnému singlu Reflektor z dlouho očekávané stejnojmenné čtvrté studiové desky Reflektor.

První lahůdka: Interaktivní video od Vincenta Morisseta na justareflektor.com

Video pojmenované Just a Reflektor se natáčelo na Haiti, takže je plné tančících postav a pouličního ruchu. Především v závěru, kdy už není tak interaktivní, je perfektně sestříhané přesně do hudby spolu s tanečníky na videu. Interaktivita je v tomto případě znamená, že máte možnost ovlivňovat či pozměňovat videoklip za běhu pohybem myši (zkoušel jsem jen verzi v Chrome prohlížeči) mnoha nápaditými efekty. Verzi pro smartphony či tablety jsem neměl možnost vyzkoušet a ani hrátky s webkamerou jsem nevyzkoušel :(. Nicméně i tak se jedná o originální způsob, jak vstupovat do "tvorby" videoklipu v reálném čase. Interaktivní byli i některé jejich předchozí singly z minulých desek např. We Used to Wait a Neon Bible. Moc se mi takový způsob líbí.

Druhá lahůdka: Oficiální videoklip od legendy hudebních klipů, režiséra a fotografa Antona Corbijna

Myslím, že u Antona Corbijna, autora biografického filmu Control o kapele Joy Division, či videoklipů Depeche Mode, U2 nebo Nirvany (Heart-Shaped Box) nikoho nepřekvapí použití černobílého ztvárnění, precizní kompozice a nápaditý scénář. Vše se točí okolo názvu skladby Reflektor, reflektovat, odrážet, zrcadlit, dokonce se objeví i disco koule :) Ale nebojte, stále jde o Arcade Fire.

Pomyslná třešnička: David Bowie jako host na míste back vokálu. Je tam sice na krátkou dobu, ale přesto svým nezaměnitelným zpěvem nesmírně potěší.

Na samotné skladbě Reflektor je poznat, že producentem je někdo jiný než Arcade Fire. Sami AF si vybrali frontmana LCD Soudsystem Jamese Murphyho a tak je Reflektor řádně tanečně rozhýbaný, přesto ale jsou to stále Arcade Fire se svou energií a smyslem pro výborné melodie. Dokonce nechybí ani druhý hlas v podání manželky frontmana Wina Butlera Régine Chassagne, členky AF, která jako obvykle svůj part zpívá francouzky. Oceňuji také dokonalé použití saxofonu a především pak onu zmíněnou třešničku na dortu, velkého fanouška kapely od samotných začátků, kdy jim jeho přízeň a podpora určitě pomohla nastartovat slibnou kariéru indie rockových star, ikonu a bývalého vizionáře Davida Bowieho.

Deska Reflektor vyjde 28. října u Merge Records a vyvstává už jediná otázka: Zopakují úspěch svého předchůdce The Suburbs? Pro mě to není podstatné, nicméně o kvalitách očekávané novinky vůbec nepochybuji. A strašně se na ni těším! :)



Trapped in a prism
In a prism of light
Alone in the darkness
Darkness of white
We fell in love
Alone on a stage
In the reflective age

Entre la nuit, la nuit et l’aurore.
Entre le royaume, des vivants et des morts.

If this is heaven
I don’t know what it’s for
If I can’t find you there
I don’t care

I thought I found a way to enter
It’s just a Reflektor (It’s just a Reflektor)
I thought I found the connector
It’s just a Reflektor (It’s just a Reflektor)

The signals we send
Are deflected again
We’re still connected
But are we even friends?

We fell in love when I was nineteen
And I was staring at a screen

Entre le nuit, le nuit et l’aurore.
Entre les voyants, les vivants et les morts.

If this is heaven
I need something more
Just a place to be alone
Cause you’re my home???

I thought I found a way to enter
It’s just a Reflektor (It’s just a Reflektor)
I thought I found the connector
It’s just a Reflektor (It’s just a Reflektor)

It’s just a reflection of a reflection
Of a reflection of a reflection

Will I see you on the other side?
We all got things to hide

It’s just a reflection of a reflection
Of a reflection of a reflection

Will I see you on the other side?
We all got things to hide

Alright, let’s go back

Our song escapes
On neon silver discs
Our love is plastic
We’ll break it to bits

I want to break free
But will they break me?
Down, down, down
Don’t mess around

I thought I found a way to enter
It’s just a Reflektor (It’s just a Reflektor)
I thought I found the connector
It’s just a Reflektor (It’s just a Reflektor)

Thought you would bring me to the ressurector
Turns out it was just a Reflektor (It’s just a Reflektor)
Thought you would bring to me the ressurector
Turns out it was just a Reflektor (It’s just a Reflektor)
Thought you would bring to me the ressurector
Turns out it was just a Reflektor (It’s just a Reflektor)

It’s a Reflektor
It’s just a Reflektor
Just a Reflektor

Will I see you on the other side?

It’s just a Reflektor

Will I see you on the other side?
We all got things to hide

It’s just a Reflektor

Will I see you on the other side?

Linky > official web > facebook > twitter > myspace